Loading ...
close

خرید آنلاین کتاب روانشناسی کودک

logo

کتاب روانشناسی کودک  و نوجوان

مدت زیادی نیست که نسل جدیدی از کتاب ها پا به عرصه گذاشته اند. این نوع کتاب ها را با نام کتاب های الکترونیکی می شناسیم و با مزایا و کاربرد هایشان آشنا هستیم. پیش از این کتاب ها به صورت چاپی ارائه می شدند و وابسته به کاغذ  بوده اند اما امروزه نسل جدیدی از کتاب ها در دسترس است که شما می توانید به راحتی و با در دست داشتن تلفن همراه یا لپ تاپ و کامپیوتر خود آن ها را مطالعه کنید. کتاب های روانشناسی چه در نسخه های چاپی و چه در نسخه های الکترونیکی طرفداران زیادی دارند و یکی از شاخه های کتاب های روانشناسی، روانشناسی کودک است. امروزه کتاب های الکترونیکی روانشناسی کودک نیز مانند سایر کتاب های الکترونیکی محبوبیت بالایی دارند و توسط مزایایی که دارند به والدین امکان مطالعه آسان تر و آشنایی بیش تر با روحیات کودک خود را می دهند.

 

 

کتاب های  روانشناسی کودک چه می گویند؟

در روانشناسی کودک در واقع به هر آنچه درباره کودکان باید دانست و حائز اهمیت است پرداخته می شود. روانشناسی کودک به پژوهش و مطالعه علمی و دقیق کودک و روان و رفتار های مستقیم و غیر مستقیم وی می پردازد. مطالعه کتاب های الکترونیکی روانشناسی کودک به والدین این امکان را می دهد تا کودکان خود را به درستی درک کنند و سبک درست فرزند پروری را بیاموزند و از دنیای کودکانه فرزند خود بی خبر نباشند و با فرزندشان پا به دنیای کودکانه اش بگذارند. کتاب های الکترونیکی روانشناسی کودک به بهبود روابط و آموزش برقراری ارتباط به شیوه صحیح به پدر و مادر می پردازد و در اصلاح روابط بین کودک و والدین بسیار موثر است. کودک در رابطه با والدین خود مسائل زیادی می آموزد و اگر آموزه های انتقال داده شده به کودک صحیح نباشند در آینده و روابط اجتماعی کودک اختلال و مشکل ایجاد می کنند،  بنابراین مطالعه کتاب های الکترونیکی یا چاپی روانشناسی کودک برای والدین بسیار حائز اهمیت است. همچنین کتاب های الکترونیکی روانشناسی کودک فرآیند رشد مهارت‌های جسمانی و پیشرفت حرکتی، رشد عاطفی و پیشرفت پروسه اجتماعی شدن کودک را مورد بررسی قرار می‌دهد. کودکی مهم ترین دوران زندگی هر فردی است و در واقع ادامه زندگی فرد و شخصیت وی در بزرگسالی تحت تاثیر آموزه هایی است که در کودکی دریافت کرده است بنابراین کودکی در شکل گیری شخصیت انسان نقش بسیار مهمی ایفا می کند و کتاب های الکترونیکی روانشناسی کودک به تحلیل همه جانبه چگونگی شکل گیری شخصیت کودک و باید ها و نباید ها در این فرآیند مهم می پردازد.

 

بهترین کتاب روانشناسی کودک و نوجوان

آشنایی با تکنیک ها و روشهای تربیت کودکان و نوجوانان از ضروریات امروزه هر خانواده ایست . والدین در دنیای امروز نیاز به شناخت ساختار فکری و رفتاری کودکان دارند . بدین جهت  یکی از بهترین و پرفروش ترین کتاب روانشناسی کودک، کتاب جادوی 123 می باشد که با مترجم و نشر چیکادی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

 

 

 

 

کتاب جادوی 3-2-1

 

نویسنده:دکتر توماس فلان

مترجم: سید محمدرضا حسینی

 

معرفی: کتاب جادوی ۱۲۳ به والدین کمک می کند که برای فرزندانشان محدودیت هایی را تعیین کنند و با تجزیه کردن کار پیچیده ی فرزندپروری به سه مرحله ی ساده ی کنترل کردن رفتار نامطلوب- تشویق کردن رفتار خوب و تقویت کردن روابط شان با فرندانشان به آن ها این امکان را می دهد که به مدیریت کردن موثر خانواده شان برگردند و دوباره از بودن با فرزندان شان لذت ببرند.

 

  

 

 

کتاب روانشناسی کودک  از بدو تولد

در هر مرحله از رشد کودک چالش های زیادی مقابل وی است که گذر از آن چالش ها با حمایت و راهنمایی والدین امکان پذیر است . والدین ضرورت هایی برای کمک به فرزند خود در گذر از چالش ها دارند،  چالش هایی چون آموزش و یادگیری مسائل مختلف و... یکی از این ضرورت ها داشتن آگاهی برای روش های درست کمک به کودک است.

بنابراین مطالعه کتاب های الکترونیکی روانشناسی کودک به والدین امکان آگاهی در رابطه با چگونگی حل چالش های مختلف کودکشان در زمان رشد را می دهد. هر چند کودک کنجکاو به یادگیری و کشف موضوعات جدید است اما اگر این یادگیری بخواهد به تنهایی انجام پذیرد علاوه بر زمان بر بودن گاه امکان دارد در مسیردرستی پیش نرود بنایراین نیاز به آگاهی والدین در مورد نحوه صحیح یادگیری کودک بسیار حائز اهمیت است. در کتاب الکترونیکی روانشناسی کودک علاوه بر تغذیه جسم کودک به والدین آموخته می شود تا به تغذیه روح و روان کودک خود نیز توجه داشته باشند و به جنبه روانی ذهن کودک خود نیز توجه ویزه ای داشته باشند. کودکی دوره ی شکوفایی استعداد های افراد است بنابراین والدین با شناخت درست روحیات فرزند خود در آینده و زندگی اجتماعی و فردی اش در آن زمان دخیل هستند.

1.والدین باید در اجرای اصول تربیتی و آموزشی کودک همسو باشند این بدین معنی است که اصول متفاوتی را برای آموزش کودک خود در پیش نگیرند و در اجرای امور آموزشی و تربیتی عقاید یکسانی داشته باشند زیرا هر گونه اختلاف نظر و دوگانگی در بین والدین منجر به گمراهی کودک و ایجاد دوگانگی برای وی نیز می شود.

2. فرزندان از والدین خود الگو می گیرند بنابراین پدر و مادر باید بیش ترین دقت را در رفتار و صحبت کردن کردن خود داشته باشند و همانطور رفتار کنند که از کودکشان انتظار دارند.

3. اگر کودکتان با شکست در مسئله ای مواجه شد در مورد آن میانه رو باشید و کودک را مورد تحقیر و آزار قرار ندهید و به وی بیاموزید که باید از شکست هایش درس بگیرد و نکاتی که باعث شکست وی شده را دریابد و بار دیگر آن ها را تکرار نکند. در واقع شکست های کودک خود را بیش از اندازه بزرگ نکنید.

دانلود رایگان کتاب های روانشناسی

 برای دانلود رایگان  کتاب های برگزیده روانشناسی نشر چیکادی می توانید به صفحه دانلود رایگان کتب روانشناسی مراجعه کنید

پرفروش ترین کتاب های روانشناسی کودک

 امروزه کتاب های زیادی در زمینه روانشناسی کودک  منتشر و در بازار موجود می باشد . همه این کتاب ها کمک چشمگیری به والدین و اطرافیان کودکان در شناخت هر چه بیشتر ذهن و رفتارشناسی کودک می کند . نشر چیکادی در فروشگاه خود سعی در عرضه بهترین ها را دارد.

 

 

 

 

 

 

    

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

   

 

 

 

 

مقالات مرتبط

.......................................................

 

مقاله پژوهشی

روانشناسی بالینی و شخصیت

خانواده پژوهی

 

 

 

 

 

کتاب های رایگان

.......................................................

 

کتاب کودک درون

کتاب زندان فرزندان

 کتاب شخصیت خودشیفته

 

 

 

 

 

راه های ارتباطی  با ما

.......................................................

 

واتساپ : ۰۹۳۶۴۱۵۲۲۲۷

ایمیل ارتباط با ناشر : info@psychebooks.com

 

 

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد